Rozhovor s Luciou LUCID Sládečkovou: Byť sama sebou, je neskutočne oslobodzujúce

„Lucia LUCID Sládečková, vizážistka, influencerka a mama. Má svoju značku Lucid style a je úžasne pracovitá a cieľavedomá. Proste vie, čo chce, a plní si svoje sny. Jej prácu je vidieť od módnych mól až po svadobné hostiny bez rozdielu. Je výrazná a nezabudnuteľná osobnosť, plná naozajstných pocitov a autentickosti. A čo sa dá s ňou naozaj zažiť, je, že aj keď je to žena mnohých tvárí, nikdy nestratila samu seba. Tak to si naozaj rozhovor s ňou vychutnáme.“

Lucia, na rovinu, si vychytená vizážistka, meníš vizáž žien. Ako to je ale podľa teba s „obyčajnou prirodzenosťou“?

Obyčajná prirodzenosť je prenádherná, ak si ju uvedomujeme a vieme ju nosiť. Každý má svoju prirodzenosť. Preto sme tak krásne výnimočné a na to sa často zabúda. Ak myslíme prirodzenosť tú “nenalíčenú”, nevidím v nej problém. Pre mňa nie je to isté “nenalíčená žena” a žena čo sa “opustila vnútorne”, či už nalíčená alebo nenalíčená. Žena, ktorá si uvedomuje svoju prirodzenosť ako súčasť seba, si môže vyberať make-up každý deň iný. Zvykli sme si, že prirodzenosť sa nosí väčšinou v súkromnom živote. V tom pracovnom sa vyžaduje istá upravenosť, či už máme na mysli odev, vlasy, nechty, make-up. Ak ide o vizáž, je dôležitý pocit slobody v tom, čo robíme, a zdravá sebakritika. Uživajte si každý deň, či už ráno pri zrkadle, či dlhšie v posteli, ale aj čas v práci. Je jedno, čo robíme, dôležité je, ako veci vnímame.

Lucia, čo pre teba znamená byť sama sebou, byť svoja?

Mám rada život. Baví ma byť sama sebou. Baví ma, že nemám predsudky a viem sa rozprávať s ľudmi hodiny. Viem, kto som, a mám svoje zásady, ktoré ma charakterizujú, napr: neklamem a komunikujem férovo. Milujem slobodu svojej mysle! Denne vstávam s úžasnou chuťou zažiť niečo nové. Je to výzva, že chcem napredovať. Byť sama sebou je neskutočne oslobodzujúce. Vtedy nemáte zábrany byť prirodzená, či s make-upom, alebo bez neho. Buďme samy sebou. Mojou prácou je zmena vizáže, a to ma baví, to si užívam. Nevzdávam sa a neodradí ma nik… meniť sa nebudem. Každý máme právo sa realizovať, chce to odvahu a osobnú slobodu. A ja si ju proste doprajem a teším sa, keď si ju doprajú aj iní. 

Nenamaľovaná znamená škaredá?

Rozhodne nie. Nemám vo svojom slovníku slovo škaredá. Nerada počúvam od žien, že sa tak hodnotia. Vážme si ľudí a slová aj samy seba. Ak má žena záľubu v líčení a vie ho technicky spracovať, nič ju nezastaví, aby sa nelíčila. Je to také ženské. Líčenie nie je predsa výmysel tejto doby, je tu od nepamäti. Mne sa ženy páčia, keď sa s mejkapom hrajú, skúšajú farby, svoje možnosti a tešia sa zo zmeny. Je to istá forma komunikácie, vyjadrenia sa. Ja sa líčim od základnej školy, keďže som profesionálne tancovala, mám k tomu blízko. 

Je líčenie akousi maskou?

Make-up a celkové líčenie je záľuba, tvorivosť, zmysel pre zmenu. Mojou úlohou ako vizážistu je byť upravená tak, aby som vzbudzovala záujem žien, inšpirovala. Nejde o mužov, ide o sebavyjadrenie ženy! Naučiť ženy ako byť svoja, kto vlastne som, podtrhnúť to, čo tam už je ako súčasť osobnosti. Baví ma byť iná a stále sa dokážem premieňať pomocou vlasov, šminiek a mením štýl v obliekaní. Veď prečo nie. Nechcem byť rovnaká ako ostatní. Nemením svoje vnútro a podstatu, mením len svoj zovňajšok, lebo v tom nachádzam radosť. Robme všetci všetko tak, aby nás to bavilo. Majme odvahu byť samy sebou. Rozvíjajme sa.

Si mamou krásnej malej slečny. Aké to je byť mamou pre teba?

Náročné, ale prekrásne… Milujem rána, milujem celý deň, lebo viem, že sa tešíme z každej chvíle strávenej spoločne. Je to úžasný pocit milovať bezprostredne a bez obmedzení. Milujem moje dokonalé dieťa so všetkými vylomeninami, či plačom a stresom, ktorý je pre život prirodzený. Mám to od tehotenstva náročnejšie a nik netuší, ako žijem. V našom rode sme silné ženy a cítime našu woman power. Cítim ju z mojej maminy a cítim ju v sebe. Deti sú radosť a žime pre ne. Byť mamou je dokonalý pocit ženy.

Aká si bola ako malé dievčatko ty, bola si sama sebou?

Áno. Od malého dievčaťa som bola iná. Keď deti bežali von z triedy, ja som si vykračovala. Keď sa deti hrali v piesku, ja som sedela so staršími dámami na lavičke v šatách. Pochádzam z rodiny, kde sme vždy našli pre seba pochopenie. Nepoznám obmedzenia, a preto som benevolentná a chápavá k deťom. Mám veľa energie a zdedila ju aj Lydunka. Ako rodina v každej chvíli sa snažíme byť nápomocní tomu druhému. Život je plný situácií, ktoré sú nepredvídateľné, šťastné aj smutné, ale je na nás, ako ich vieme spracovať a rozhodovať o svojich činoch. 

Odkaz ženám?

Či je žena pekná, neposudzujem podľa toho, či je nalíčená. Vnímam ženy ako celok. Férovosť, ohľaduplnosť, pochopenie pre iných a rovnocennosť sú základom krásnej ženy. Líčila som už tisíce žien a viem s kozmetikou vyťažiť maximum, ale nestretla som škaredú ženu. Iba ak vnútorne. Neviem, či je to špecialitou výhradne nás žien vzájomne sa hodnotiť , ale bola by som rada, keby sa tento trend vytratil. Nehodnoťme a neposudzujme sa, ani neviete, ako sa vám to môže vrátiť. Nie je norma na krásu ani na nič iné, či chudá, oblá, nízka, vysoká, nenalíčená či nalíčená. Dajme si slobodu v prejavení sa.

Každá z nás má svoje problémy, priority a hlavne svoj život. Tak prečo hodnotiť? Mňa vždy individuálne zaujíma slušnosť a pochopenie pre každú situáciu a moment. Nemajme predsudky. Snažme sa podporiť sa navzájom.

Podobné články