Voda pre dospelých

Neperlivá

Jemne perlivá & perlivá

Ako stvorená aj pre dospelých

Pramenitá voda Lucka svojím výnimočným zložením, nízkym obsahom sodíka, optimálnym množstvom vápnika a horčíka, ale aj svojou jemnou mineralizáciou (celkové rozpustené látky len 341 mg/l) ponúka to najzdravšie riešenie pitného režimu dospelých.

Neperlivá pramenitá voda Lucka má navyše vďaka vyššiemu podielu hydrogénuhličitanov pre telo prospešné, mierne zásadité pH (7,7), ktoré Vám pomôže aj v boji proti neustálemu prekysľovaniu organizmu.

Vaše zdravie nám leží na srdci

Menej soli organizmu prospieva pri každodennom bežnom pití, ale aj v obdobiach namáhavejších pre srdce a organizmus.

Nezabúdajte, že čo na jazyku, to na srdci

V lete, v horúčavách, pri športe, ale aj v zime v mrazoch, keď máme väčší nápor na srdce a organizmus, je dobré venovať pozornosť zloženiu prijímaných tekutín. Čím viac tekutín pijeme, tým väčšiu koncentráciu soli a minerálov do organizmu dostávame. Aj v záťažových obdobiach, tehotenstve, pri chorobe, či seniorskom veku je dobré rešpektovať, že menší príjem soli menej zaťažuje srdce a ďalšie orgány.

Myslite na to pri výbere vody pre pravidelný pitný režim. Lucka má takmer nulový obsah sodíka a vyvážený obsah vápnika a magnézia.

Pokryje celkový pitný režim

Optimálne množstvo tekutín, ktoré človek (teda aj dieťatko) denne potrebuje prijať, závisí od množstva faktorov, ako vek, hmotnosť, telesná aktivita či poveternostné podmienky. Podľa aktuálnych odporúčaní EFSA (European Food Safety Authority) vychádzajúcich z mierneho európskeho podnebia a mierneho stupňa fyzickej záťaže sú orientačné hodnoty nasledovné:

Skupina Vek dieťaťa Odporúčané množstvo
Deti
9-13 rokov
2 300 ml/deň
Chlapci
nad 14 rokov
2 500 ml/deň
Dievčatá
nad 14 rokov
2 000 ml/deň
Muži
nad 18 rokov
2 500 ml/deň
Ženy
nad 18 rokov
2 000 ml/deň
Tehotné ženy
nad 18 rokov
2 000 + 300 ml/deň
Kojace ženy
nad 18 rokov
2 000 + 700 ml/deň

Sledujte nás na Instagrame

Sledujte nás na @lucka_tvojvodnyanjel.

Instagram