Lucka pre veľkú materskú rolu

Byť mamou je ako stáť na pódiu pod reflektormi. Ideš do toho plná očakávaní napriek tomu, že nie vždy všetko pôjde hladko, lebo cítiš, že keď do toho dáš srdce, zažiješ ten najkrajší potlesk. Stojíme pri tebe, máš naše srdce.

Inšpirujúca limitovaná edícia s Máriou Čírovou

Spolupráca úspešnej trojnásobnej maminy s Luckou prináša moderný pohľad na materstvo.

Všetky mamy sú neobyčajné a chceme im to povedať nahlas

Vnímame rolu matky s plnou vážnosťou so všetkým, čo k nej patrí. Reálnu – takú, aká je. Plnú veľkých aj malých zmien, lásky, emócií aj pochybností, či sa to dá všetko zvládnuť. Rozumieme tomu. Stojíme pri vás a vašich deťoch, aby ste sa mohli na nás spoľahnúť.

Nauč sa povedať „no a čo“.

21-dňová výzva – Umenie spokojného materstva.
Vytlač si tlačivo a zisti ako na tom si.

Moderná mama si vytvára nové pravidlá

Nemusí sa vzdávať aktívneho života ako generácia žien pred ňou, odopierať si veci, ktoré jej robia radosť, a vie byť skvelou mamou, aj keď je doba rýchla.

Rozumieme tomu. Stojíme  pri mamách a ich deťoch, aby sa mohli na nás spoľahnúť.

Podeľ sa s nami, aká si neobyčajná mama.

Mamina, ako sa máš a čo cítiš?

Koľko mám cíti materstvo ako stratu slobody? Koľko mám neukazuje deťom svoj hnev a koľko z nich sa tvári len šťastne?

Chceli byste vedieť ako prežívajú materstvo iné ženy?

Vytvorili sme spolu prehľad o skutočných pocitoch počas materstva.
Až 1 256 žien prispelo svojím malým kúskom reality.

Inšpirujme sa navzájom s trojnásobnou mamou Máriou Čírovou.

Poprosili sme Máriu o jej skúsenosti počas materstva. Zaujímalo nás, ako sa jej darilo v situáciach, ktoré si vyžadujú odvážne riešenia. 

Obralo ťa materstvo o slobodu?

Určite áno. Je v tom veľký rozdiel, či máte deti alebo ste slobodná a bez akýchkoľvek záväzkov. Ale, našťastie, ja som s tým počítala už v mojich devätnástich rokoch, a preto som nebola z tejto zmeny zaskočená alebo nešťastná. S príchodom detí prichádza obrovská zodpovednosť, s mnohými vecami sa musíme rozlúčiť, ale prichádzajú úplne nové zážitky a nové radosti. Ja si našu rodinu neskutočne užívam a som vďačná, že sa máme.

Ukazovala si deťom aj svoj smútok, únavu či nervozitu?

Tak za tých 13 rokov, čo sme denne s deťmi, sa nedá nejako skrývať alebo hrať dve tváre. A ani to nechcem. Deti sú neoddeliteľnou súčasťou našej rodiny a je len dobre, keď vnímajú aj tie nie úplne dokonalé stránky života.

Ako riešiš deti, keď potrebuješ čas výhradne pre seba na prácu?

Keď je to narýchlo, že potrebujem si iba niečo prehrať, deti sú pri mne. Buď počúvajú, alebo sa nejako zabavia. A keď potrebujeme ísť obaja pracovne mimo domu, riešime vždy nejakú pomoc. V našom prípade to sú moji rodičia alebo opatrovateľka.

Keď potrebuješ oddychovať a nestíhaš byť aktívnou mamou, aký to je pre teba pocit?

Pocit je to úplne prirodzený a myslím, že sa netreba hrať na superhrdinov. My sme, našťastie, doma dvaja rodičia a teda, keď jeden z nás potrebuje dobiť baterky, ten druhý preberie domácu agendu a inokedy sa vystriedame.

Aj mamičky si zaslúžia jemnosť

Optimálny pomer horčíka a vápnika prospieva aj novému životu. Dopĺňa skladbu výživných látok potrebných pre zdravý vývin a budovanie organizmu dieťatka v prenatálnom období aj pre tvorbu materského mlieka. Obdobie tehotenstva, dojčenia a materstva má zvýšené nároky na organizmus. Vápnik, horčík aj železo a stopové prvky vytvárajú lepšie predpoklady aj na regeneráciu mamičky.

Sledujte nás na Instagrame

Sledujte nás na @lucka_tvojvodnyanjel.

Instagram