Deťom len to najlepšie

Dojčenská voda podlieha veľmi prísnej kontrole štátnych úradov. Aby bolo zdravie vášho dieťatka chránené na maximum, spĺňať musí niekoľkonásobne prísnejšie limity, než bežné pramenité vody. Zdroj Lucka zo srdca Považského Inovca svojím unikátnym zložením a anjelskou čistotou tieto limity a náročné hygienické kritériá nielen spĺňa, ale sčasti aj výrazne predbieha:

Nižší obsah minerálnych látok

Telo dieťatka ešte nevie hospodáriť so životodarnými minerálmi a stopovými prvkami. Nevyhnutne ich potrebuje pre správny rast a vývoj, nadbytok minerálnych látok v bežných vodách je však pre nezrelé obličky dojčaťa veľkou záťažou. Dojčenská voda Lucka preto vďaka nižšiemu celkovému obsahu rozpustených látok 338 mg/l zabezpečuje bábätku primeraný prísun minerálov, zároveň však s dostatočnou rezervou rešpektuje odborníkmi stanovený limit pre dojčenské vody, ktorý leží až na úrovni 500 mg/l.

Optimálny pomer vápnika a horčíka

V útrobách Považského Inovca prameň Lucka chránia mohutné vrstvy hornín, ktorým vďačí aj za svoje vyvážené minerálne zloženie. Najmä vápnik nevyhnutný pre zdravý rast kostí a zubov dieťatka sa v dojčenskej vode Lucka v optimálnom pomere snúbi s horčíkom, ktorý je potrebný pre správnu činnosť svalov, nervov, aj pre stavbu kostí.

Nízky obsah dusičnanov a dusitanov

V dôsledku znečistenia pôdy sa neželanou súčasťou väčšiny našich potravín stali dusičnany a dusitany, ktoré v ľudskom tele nepriaznivo ovplyvňujú schopnosť krvi uvoľňovať kyslík a môžu byť príčinou vážnych ochorení. Citlivý organizmus dieťaťa pred nimi musíte za každú cenu chrániť. Dojčenská voda Lucka má vďaka chránenému zdroju v panenskom horskom prostredí výnimočne nízky obsah dusičnanov 3,52 mg/l (limit 10 mg/l)  a dusitanov <0,02 mg/l (limit 0,1 mg/l), ale aj chloridov, fluoridov a ďalších nežiaducich látok.

Nízky obsah sodíka

Potenciálne nebezpečného sodíka v bežnej strave prijímame veľké množstvo, jeho obsah pri výbere vody preto treba starostlivo sledovať. Dojčenská voda Lucka obsahuje iba 0,0002 % sodíka. Toto množstvo predstavuje 2,0 mg/l, teda takmer desaťnásobne menej, ako je limit pre výrobky určené pri nízkosodíkovej diéte. Lucka je preto viac ako vhodná pre dojčatá, tehotné a dojčiace matky, ale aj pre ľudí vyznávajúcich zdravý životný štýl, ľudí s vysokým krvným tlakom, chorobami obličiek či žalúdočnými problémami.

Prospešné pH

Unikátnou vlastnosťou dojčenskej vody Lucka úplne neperlivej je aj jej pre telo prospešné, mierne zásadité pH 7,4. Vďaka nemu Lucka v tele pomáha udržiavať životne dôležitú rovnováhu a optimálne pH organizmu, ktorý je dnes neustále ohrozovaný prekysľovaním. Práve prekyslenie organizmu (acidóza) sa dnes pokladá za príčinu väčšiny civilizačných chorôb, pod ktoré sa podpisuje najmä nesprávny životný štýl, zlá skladba prijímaných potravín a tiež aj nesprávny príjem tekutín.

Prirodzene čistá od zdroja až k bunkám malého telíčka

V srdci Považského Inovca sa o anjelskú čistotu vody Lucka už milióny rokov stará príroda sama. Od momentu, keď opustí zdroj, až do chvíle, kedy sa ľudskou rukou nedotknutá dostane k vášmu dieťatku, nad jej najvyššou kvalitou bdieme my. Vďaka svojej prirodzenej dokonalosti a mikrobiologickej čistote nemusí Lucka okrem mechanickej filtrácie prechádzať žiadnou úpravou. Nepretržite monitorovaná najmodernejšími technológiami sa preto v Ultra clean hygienických podmienkach balí priamo do fliaš a zapečatená v nich prichádza až k vám – krištáľovo čistá a čerstvá.

Záruka kvality

Cesta jedinečným prírodným filtrom hornín a čas, ktorý Lucka prečkala v lone nedotknutej prírody chránená pred akýmikoľvek nepriaznivými vplyvmi, nie sú jej jedinou garanciou kvality. Dôkazom pre vás sú aj firemné normy výrazne prísnejšie ako vyžaduje zákon, výrobná technológia Ultra Clean, Certifikát kvality Slovak Gold, ktorého držiteľom je Lucka nepretržite už od roku 2001, no najmä dôvera tisícok slovenských mamičiek, ktoré svojim deťom už viac ako 20 rokov dávajú práve Lucku – s láskou a s rozumom.

Podobné články