O nás

Zo srdca a s láskou vznikla káva Lucka

Pripravili sme pre vás špeciálne voňavú a chutnú edíciu káv Lucka. Záleží nám na kvalite základných surovín aj na procese prípravy  a tak ako naša voda Lucka aj káva dostala špeciálnu pozornosť a podmienky, aby ste mohli vychutnávať život naplno.

Prečo káva od Lucky?

Kávičkovanie, ktoré sa zmenilo na lásku ku káve. To je to, čo charakterizuje pražiareň, ktorú sme si zvolili, aby pre nás pod značkou Lucka vybrala a pražila kávové zrná z celého sveta.

Prinášame špeciálne blendy čerstvých kávových zŕn, ktoré sú charakterizované troma dôležitými atribútmi. Chuťový zážitok, rovnováha a pokoj.

Chuťový zážitok

Ako chutí dobrá káva? Každý to máme inak. Niekomu viac orieškovo a niekto má rád tie kyslé, ale podstatné sú detaily. Každý typ kávy môže chuťovo vyniknúť, len ak je z tých najlepších zŕn, len ak boli profesionálne pražené a veľa baristov sa tiež zhodne na tom, že len ak sa káva robí z kvalitnej
vody bez solí a chlóru.

Starostlivá príprava

Starostlivo vyberáme, ktoré zelené kávové zrná ponúkneme našim zákazníkom alebo
použijeme vo svojich blendoch. Pri pražení používame overené spôsoby, každú šaržu zaznamenávame, sledujeme a kontrolujeme. Sledujeme aj čas od upraženia. Stále  vylepšujeme postup, aby sa kávové zrná k zákazníkom dostali v ideálny čas od upraženia.

Kávový slovník

Aký je rozdiel medzi ristrettom, espressom a lungom?

Je to jednoduché. Espresso, 30 ml, je základná veľkosť kávy, z ktorej sa potom pripravujú ďalšie druhy v ponuke.

Mliečne nápoje cappuccino a latte macchiato sú espresso s mliekom, resp. mliečnou penou.

Espresso lungo znamená, že zákazník si doleje základné espresso horúcou vodou podľa svojej chuti. Horúcu vodu mu donesú spolu s kávou a  zákazník si volí množstvo vody, ktoré si doleje.

Čo je to flat white?

Tento nápoj k nám prišiel z Austrálie a Nového Zélandu. Základom flat white je dvojité espresso (espresso doppio) v kapučínovej šálke, do ktorého pridáme spenené mlieko.

Čo je to affogato?

Talianska špecialitka hlavne na leto je affogato, teda kopček zmrzliny a na ňom espresso. Môžeme len odporúčať. Alebo espresso doppio v šejkri s kockami ľadu a na to kopček zmrzliny.

Čo je to ristretto?

Ristretto má najmenší objem. Je to 20 ml espresso . Má intenzívnejšiu chuť, napriek tomu má však menej kofeínu.

Čo je to blend a prečo sa robí?

Odrodové kávy z každej krajiny majú svoje špecifické chute. Zmiešaním minimálne dvoch a viac odrôd pripravíme blend, ktorý v sebe nesie viac rôznych chutí z jednotlivých krajín, a to je tá správna alchýmia. Africké kávy sú chuťovo kyslé, a tak obľúbené iba u určitej skupiny. Ak k takejto odrode pridáme takú, ktorá má sladšiu či čokoládovejšiu chuť, alebo niečo horkejšie, vytvárame rôzne charakteristické chute kávového nápoja.

Prečo káva od Lucky?

My v Lucke sa radi rozmaznávame.

Sledujte nás na Instagrame

Sledujte nás na @kaviarenlucka nechajte si urobiť chuť na našu skvelú kávu.

Instagram